Dr. Salih Cüneyt Aydemir

Göğüs Cerrahisi Uzmanı

Dr. Salih Cüneyt Aydemir 1974 yılında Ordu‘da doğdu. Lisans öncesi eğitiminin ardından tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamladı. İhtisasını Heybeliada Sanatoryumu Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Göğüs Cerrahi Kliniğinde yaptı. 2005 yılında da GATA Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı ve Süreyyapaşa Eğitim Araştırma Hastanesi Göğüs Cerrahi Kliniği’nde görev yaptı.

Özel sektöre 2006 yılında Medicana Çamlıca Hastanesinde çalışmaya başlayarak geçiş yapan Dr. Salih Cüneyt Aydemir, Medicana Sağlık Grubunda Tıbbi Direktör ve Hastane Başhekimi olarak da görevler almıştır. 15 yıl aralıksız aynı kurumda hizmet verdikten sonra sadece hastalarına yoğunlaşmak için idari görevlerini bırakarak kendi muayenehanesine geçmiştir.

Özel ilgi alanı minimal invazif cerrahi girişimlerdir. Videotorakoskopi, mediastinoskopi, rijid ve flexible bronkoskopi yöntemleri ile tanı ve tedavi süreçlerinde etkin girişimler uygulamaktadır. Akciğer, plevra, mediasten, göğüs duvarı kanserleri cerrahi tedavisi, konjenital göğüs duvarı deformitelerinin cerrahi yöntemlerle düzeltilmesi, malign ve benign havayolu obstrüksiyonlarında terapötik bronkoskopik girişimler ve stent uygulamaları sıklıkla gerçekleştirdiği ameliyatlar arasındadır.

Dr. Salih Cüneyt Aydemir evli ve 2 çocuk babasıdır.

Göğüs Cerrahi Derneği, Türk Solunum Araştırmaları Derneği, Akciğer Kanserleri Derneği, European Society of Thoracic Surgeons Bilimsel ve Mesleki Kuruluşları üyesidir.